Од хартија по пат на магија, се појави ликот на Тоше Проески

0
121


Нашиот најреномиран илузионист, Георги Гавровски односно Гого Реквием и понатаму продолжува да ја изненадува публиката со неговите магионичарски трикови.

Имено, Гого беше гостин во естрадниот магазин Бекстејџ, каде што направи неколку трикови и ги воодушеви гледачите.

Во неговата магија тој не користи животни и реквизити, може да создаде трик од што и да е, а најважно во овој вид магија е импровизацијата. Се’ друго лежи во твојата презентација“ – вели Гого.

Од хартија по пат на магија, се појави ликот на Тоше Проески.

Како Гого успеа во сето тоа, погледнете во продолжение:

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here