Од утре до петок облачно, со повремен пороен дожд, грмежи и ветер

0
39


Скопје, 18 мај 2020 (МИА) –  Утре, во попладневните часови, ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Значителна промена на времето ќе има во среда, кога ќе биде променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Како што најавуваат од УХМР, Облачно, посвежо и ветровито со повремени врнежи од дожд ќе биде во четврток, а од петок времето ќе се стабилизира.

Времето денеска е сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до
умерен ветер претежно од југоисточен правец. Попладне ќе има услови за локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Максималната температура ќе биде во интервал од 27 до 34 степени.

Времето во Скопје сончево и топло со мала до умерена облачност.

Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here