Ограбена поштата кај Градскиот пазар во Велес

0
145


Велес, 7 ноември 2019 (МИА) – Лице на возраст помеѓу 25 и 30 години вчера влегло во Наплатен центар на „Македонски пошти“ на ул.„Нада Бутникошарева“ во Велес, кај Градскиот пазар и со закана од вработените одзело пари.

Како што информира портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски, кражбата била пријавена вчера околу 13.00 часот и оти полицијата трага по извршителот.

Екипи на СВР Велес извршиле увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here