Овие празнични ламбички наликуваат на снежни глобуси

0
105


Ако сакате да имате најубаво украсен дом, дефинитивно треба да имате вакви ламбички. Секоја светилка содржи прекрасна сцена што често ја гледате во снежните глобуси. Но, за разлика од вистинските снежни глобуси, светилките не содржат течност затоа што тоа би било многу опасно. Наместо тоа, во секоја светилка има мала елка и бели снегулки направени од пена што имитираат паѓање снег. Овие уникатни ламбички се изработени од бели ЛЕД-светилки и се наменети само за внатрешна употреба затоа што не можат да издржат влажност, дожд и снег. Погледнете ги овие украси што ќе ви предизвикаат уште поголема празнична еуфорија.

Прочитајте што открива за вас начинот на којшто е украсена вашата елка.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here