Ова се трите принтови што ќе бидат најпопуларни во 2020 година

0
132


Еднобојната облека никогаш не излегува од мода, но некогаш треба да ја разбиете монотонијата со интересни принтови што имаат многу пооригинален изглед од монохроматските комбинации. Според дизнајнерите, овие принтови ќе бидат во мода во текот на 2020 година.

1. Карирано

Ако се двоумите каков принт да изберете за новата сезона, не размислувајте многу. Постојат многу модерни комбинации со кариран принт, а црно-белиот и црвено-зелениот се особено популарни на почетокот од новата година.


2. Точки

Ова се трите принтови што ќе бидат најпопуларни во 2020 година

Оваа година немојте да ја заборавите романтиката и облеката што ве потсетува на најдобрите спомени од детството. Со овој принт можете да направите одлична ретро комбинација.

3. Цветни мотиви

Ова се трите принтови што ќе бидат најпопуларни во 2020 година

Ниту есенската и зимската колекција не поминаа без цветови. Изберете романтичен фустан со стотици цветни пупки или апстрактни цветни форми.

Погледнете кои 6 бои ќе бидат во тренд во 2020 година.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here