Ова е најдоброто време за водење љубов, а еве и зошто

0
103


Сексот во овој период е исклучително корисен за вашето здравје и за вашето тело, а ги намалува и шансите за срцев удар.

Според истражувањето спроведено минатата година, најдоброто време за секс е во 9 часот во недела наутро.


Меѓутоа, не само што ќе го намалите нивото на стрес, туку ќе доживеете и поголема интимност со партнерот. Без разлика дали ќе доживеете оргазам или не, сексот е одличен за започнување на денот.

Во утринските часови имате најмногу енергија, освен ако не сте спиеле цела ноќ, така што сексот е многу поквалитетен. Сексот наутро е многу попријатен бидејќи на почетокот на денот имате високо ниво на тестостерон.

Тестостеронот е хормон што секој од нас го има во своето тело и тој е одговорен за сексуалната желба. Кај мажите, повеќе тестостерон значи посилна ерекција и повеќе сила, па сексот ќе трае подолго.

Дали има подобар начин да се започне денот? Веројатно нема. Затоа, подгответе се за в недела.

Прочитајте како да ја победите срамежливоста за време на сексуалниот однос.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here