Објавен првиот трејлер за мрачната бајка „Gretel & Hansel“

0
99


„Gretel & Hansel“, познат и како „Gretel & Hansel: A Grim Fairy Tale“ е филмувана верзија на мрачната бајка на Браќата Грим базирана на германската народна приказна кај нас адаптирана како „Јованче и Марика“.

Филмот е во режија на Оз Перкинс, а сценариото е на Перкинс и Роб Хејс. Софија Лилис и Сем Лики ги играат Хансел и Гретел.

Премиерата се очекува да биде на 31 јануари, 2020 година.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here