Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп – Кавадарци преку Плетвар

0
132


Сообраќајот на патниот правец Прилеп – Кавадарци преку планинскиот превој Плетвар и обратно е нормализиран и се одвива за сите видови на возила, соопшти Автомото сојузот.

Претходно од ЈП „Македонијапат“ информираа дека на патниот правец Делчево – ГП Делчево е укината задолжителната употреба на зимска опрема за тешките товарни возила.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here