Нова нијанса што им одговара и на русокосите и на бринетите

0
189


Ако размислувате за промена на изгледот, дојдовте на вистинското место! Еспресо русокосата е нова хит нијанса за оваа есен која е совршен избор и за русокосите и за бринетите. Како што и самото име открива, станува збор за боја која потсетува на кафе со млеко и ги комбинира и кафените и медено русите тонови во косата.

Токму таа комбинација од нијанси е тоа што ја прави оваа боја толку популарна есенва – русокосите ќе добијат малку потемен изглед, а бринетите малку посветол. Промената нема да биде голема но без сомнение ќе го освежи вашиот изглед.

Ако решите да ја пробате, тогаш погрижете се да му објасните на вашиот фризер да ги нареди посветлите прамени покрај лицето бидејќи на тој начин ќе ве подмлади. За да се погрижите и дека добро ќе објасните, носете ги и овие фотографии со вас!

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here