„Никогаш нема да те заборавиме, во нашите молитви си“ – Сека Алексиќ со потресна порака

0
124


Таткото на српската пејачка Светлана Сека Алексиќ починал за време на Божиќните празници во 2017 година. Неговото заминување пејачката тешко го поднела. И две години подоцна тој секојдневно ѝ е во мислите, а особено вчера кога требало да прослави 71. година.

Сека по тој повод повторно објавила емотивна фотографија на која нејзиниот татко го држи во прегратка малиот Јаков, а напишала и растажувачка порака.

„Нашиот дедо Милорад денеска би наполнил 71. година. Во нашите молитви си…Никогаш нема да те заборавиме“, порачала пејачката.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here