Нејмар во врска со девојка со потекло од Хрватска- преубавата манекенка главна тема во медиумите

0
164


Деновиве главна тема во бразилските медиуми е новата љубов на фудбалската икона Нејмар. 

Медиумите тврдат дека капитенот на фудбалската селекција на Бразил започнал љубовна романса со убавата манекенка со потекло од Хрватска Наталија Барулиќ.

„О Диа“, „Газетае Спортива“, „Капричо“ и други бразилски весници тврдат дека убавата бринета е видена на неколку средби на ПСЖ во чии дрес настапува извонредниот напаѓач и дека е прашање на време кога Нејмар и Наталија ќе ја информираат јавноста дека се во врска.

Медиумите водено наведуваат дека убавата 27 годишна манекенка се почесто престојува во Париз.

Интересен за медиумите е и фактот што убавата Наталија до неодамна била во врска со колумбискиот пејач Малума.

Таткото на Наталија која е родена во Калифорнија е Хрват а мајката и е од Куба. Убавата манекенка во младоста била дел и од изборот за Мис на Калифорнија.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here