Неделата низ фотографии (23.11 – 29.11)

0
140


Во текот на изминатите седум дена бевме сведоци на различни настани во светот, а Sputnik објави нова галерија од фотографии кои ја одбележаа неделата.

Силниот земјотрес во Албанија, одржувањето на Американските музички награда во Лос Анџелес, папата Франциско на света миса во Нагасаки, Јапонија, поплавите во Венеција и слично се дел од настаните кои беа актуелни во последните неколку дена.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here