НЕВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СИНОПТИЧАРИТЕ ЈА СООПШТИЈА НАЈНОВАТА ПРОГНОЗА

0
636
loading...

До петок времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремен локален дожд и појава на ретки грмежи.

Ќе дува претежно умерен северен ветер.

Во петок во северните делови и вдолж Повардарието ветерот повремено ќе засилува и ќе биде малку пoсвежо.

За време на викендот времето ќе биде претежно сончево, а дневните температури ќе бидат во пораст.

loading...
loading...