Неверојатни трансформации: Како инстаграмџиите ги лажираат „пред и потоа“ фотките?

0
179


Денеска социјалните мрежи се преплавени со самопрогласени фитнес гуруа кои ќе направат сѐ за да ве убедат да ги заследите или да купите некој од производите што ги рекламираат и ветуваат „чуда“.

Бодибилдерот Конор Марфи покажува како може да се лажира напредокот во формирањето на телото со трикови што даваат лажна слика за ефектот „пред и потоа“.

Тој нагласува дека голем дел од овие блогери, инстаграмџии и јутјубери ги користат овие трикови за да излажат дека „магичниот“ производ им помогнал да ослабат побрзо, да добијат дефинирани мускули, да намалат масно ткиво и слично.

Конор сепак вели дека ваквите лажни фитнес гуруа не треба да ве обесхрабруваат во вашите напори да слабеете, да вежбате и да го доведете вашето тело во саканата форма, туку само да бидете свесни дека не постои скратен пат до успехот, туку само напорна работа.

http://kajgana.com/

http://kajgana.com/

http://kajgana.com/

http://kajgana.com/

http://kajgana.com/

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here