Најубавата и најлесната фризура кога немате време да ја стилизирате косата

0
123


Оваа фризура е идеална за сите оние проблематични денови кога немате време да ја миете и да ја стилизирате косата. Најдобрата вест е што (несакајќи) ја носите оваа фризура со години. Сега веќе не мора да имате грижа на совеста кога одите на работа со „валкана коса“ затоа што едноставно сакавте да направите банана-пунџа.

Иако изгледа навистина едноставно, најчесто „едноставните“ фризури се најтешки за постигнување, па погледнете го овој туторијал што ќе ви ги објасни сите постапки.

Погледнете како да ја стилизирате кратката коса.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here