Најзгодната спортска новинарка во светот: Италијанката се појави на терен без долна облека (фото)

0
217


Серија А станува се поинтересна и тоа не е само благодарение на фудбалерите, туку благодарение на една од најсексипилните спортски новинарки на светот- Дилета Леота.

Италијанската новинарка  стана една од главните промотери на тамошниот фудбало, а воопшто и не е чудно тоа ако добро ја погледнете оваа девојка.

Дилета работи за мрежата DAZN, која емитува и пренесува низ целиот свет разни спортски настани, а оваа презгодна русокоса привлекува внимание на себе, главно благодарение на провокативните комбинации на облека во кои таа се појавува на теренот.

Таа пред неколку дена се појави на теренот на мечот со Наполи, облечена во тесна тегет комбинација, припиена за нејзиното тело, одоздола ништо не се иоцртуваше, па многумина констатираа дека не носи долна облека, а навивачите „полудеа“.

 

 

 

 

View this post on Instagram

LIVE

A post shared by Diletta Leotta (@dilettaleotta) on Oct 27, 2019 at 10:45am PDT

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here