Најдоброто од црвениот тепих на Оскарите досега

0
104


Вечерва ќе се одржи 92. доделување на наградите на Американската академија за филмска уметност и наука, а македонскиот филм „Медена земја“ конкурира во две категории за Оскар – Најдобар документарец и Најдобар странски филм.

Во очекување на првите пристигнувања на црвениот тепих за Оскарите каде ќе блесне и екипата на „Медена земја“ во креации на Тања Кокев, да се потсетиме на најдобрите стилски моменти на Оскарите досега.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here