Најдобрите светски фризери тврдат дека само една фризура им прилега на сите жени – многу славни убавици така се потшишани

0
136


Ако сте во потрага по нова фризура, а не сте сигурни што е вистинскиот избор за вас, послушајте го универзалниот совет на најдобрите светски експерти за коса, кои тврдат дека постои должина и облик на која кои токму на секоја жена ? прилегаат.

Имено, станува збор за средна должина на косата, односно малку под рамената, а која прилега на секој облик на лицето и текстура на коса.

Освен тоа, оваа фризура е лесна за одржување, визуелно ве прави помлади, а има и една предност – никогаш не излегува од мода. Погледнете кои славни убавици се така потшишани.

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here