Најдобрите светски екесперти за бојадисување коса се сложни дека оваа боја е најмодерна – лесна е за одржување

0
155


Ако сакавте да промените нешто на својата коса и во потрага сте по нова, модерна нијанса која ви одговара, еве ви решение.

Имено, експертите за фризури тврдат дека оваа сезона најмодерна е една нијанса совршена за бринети, но и за русокоси, а станува збор за бојата која го добила името Blonde Espresso.

Како што кажува и самото име, оваа боја потсетува на еспресо кафе, со тоа што се комбинира со меденоруса или пепеласти тонови во косата.

Познатиот лондонски експерт за бојадисување коса Џек Хауард истакнал дека оваа боја и понатаму е смеѓа, но со стратешки поставените прамени во бакејаж стил, кои треба да го надополнат вашиот тен.

Светлите прамени  би требало незабележително да се стопат во темната подлога, а оваа промена не е драматична – се би требало да изгледа дискретно и софистицирано.

Оваа нијанса е лесна за одржување и добро им прилега на сите, а овој фризер советува светлите прамени да бидат до лицето затоа што ќе имаат подмладувачки ефект.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here