Наскоро доаѓа електричниот Mustang кросовер

0
215


Американскиот автомобилски гигант Ford ја објави официјалната скица за еден од најочекуваните модели оваа година.

Електричниот кросовер на Ford е базиран на популарниот Mustang и ќе дебитира на 18 ноември во Лос Анџелес.

Засега нема многу технички податоци за автомобилот, но секако е голема вест што Ford продолжува во правец на електричните автомобили.

Официјалното име уште не е познато, а се шпекулира за Mach 1 и Mach-E како фаворити, додека во игра се и Maverick и Falcon.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here