Направете перфектни кадрици на вашата коса без употреба на никаков уред!

0
21


Што се однесува до косата, фризурата од која не се откажуваме во зимските месеци е секако брановидната, а фактот дека постои многу едноставен метод за постигнување на совршени кадрици, дополнително не охрабрува да ја испробаме што е можно побрзо.

Методите за виткање без помош на уреди не се ништо ново, но сепак наоѓањето на оној метод што дава кадрици како од фризерски салон е доста голем предизвик. Сепак, нема простор за очај, бидејќи токму таквиот метод се наметна оваа сезона како оној што треба да го пробате и самите за да се уверите во одличните резултати!

За да добиете перфектни кадрици ви требаат неколку силни гумени ленти и малку подолга, подебела лента, а ви препорачуваме да ја користите онаа од бањарката. Следниот чекор е да нанесете спреј за виткање на косата и да започнете со виткање. Косата мора да се подели на два дела и да се завитка околу лентата влакно по влакно. Целиот процес најдобро ќе го видите на видеото, а на крајот од процесот, обезбедете сè добро со гумени ленти и лак за коса. Ако е можно, седете една ноќ вака, а следното утро пуштете ја косата!


Погледнете кои бои на коса што ќе бидат во тренд во 2021 година.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here