Навивачите на Борусија Дортмунд уште еднаш покажаа дека се најдобри на светот (ВИДЕО)

0
50
loading...

Навивачите на Борусија Дортмунд пред минатонеделниот натпревар со Волфсбруг во рамки на Бундеслигата уште еднаш се надминаа себе си со прекрасната кореографија.

Ултрасите на бундеслигашот истакнаа фантастична парола која е извадок од химната на клубот.

„Како дете доаѓав тука со татко ми, како тој со неговиот татко“, пишуваше на паролата на трибините проследена со голема сценографија со татко и син.

loading...
loading...