Модни совети за ниски жени: Tрикови за издолжување на фигурата

0
174


На ниските жени им е потешко да изгледаат послабо за разлика од високите жени, но тоа можат да го постигнат со помош на соодветна гардероба.

Со помош на облеката може да ги истакнете атрибутите, но и да изгледате повисоки. Кон кои модни правила треба да се придржувате?

Првото правило е да ги избегнувате широките здолништа направени од мек материјал. Овој тип на здолништа прави да изгледате пониски.

Шпиц чевли

Без разлика дали имаат висока потпетица или не, овој вид чевли визуелно ги издолжуваат нозете. Чевлите нека бидат во иста боја како панталоните.

http://kajgana.com/

Облека во иста боја

Доколку облечете панталони и ролка во иста боја, визуелно изгледате повисоки затоа што оваа комбинација го издолжува телото.

http://kajgana.com/

http://kajgana.com/

Панталони со висок струк

Овој вид на панталони и фармерки ја издолжуваат силуетата и додаваат сантиметри на вашата фигура. Исто така, препорачливо е да избегнувате ремени, бидејќи го „скратуваат“ вашето тело. 

http://kajgana.com/

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here