„Ми се сруши целиот свет“ – Беквалац раскажа што ѝ било најголем стрес во животот

0
164


Српската пејачка Наташа Беквалац се потсети на минатото, па откри кој ѝ бил најголемиот стрес во животот.

Имено, Беквалац за потребите на снимањето на новиот спот морала да се покаже и како актерка.

-Веќе неколку пати сум зборувала за тоа дека ми е еден од најголемите стресови, како многу млада бев одбиена од Академијата за драмски уметноси во Нови Сад. Тогаш мислев дека ми се срушил целиот свет, но набрзо сфатив дека Бог има подобри планови за мене. Почнав да се занимавам со музика која истовремено ми ги отвори вратите за глума. Така често својата втора љубов ја користам во снимањето спотови – додала Нтааша, а потоа додала дека таа и Емина Јаховиќ во новиот спот убиваат тројца мажи.

-Не ми беше тешко да се „префрлам во кожата на повредена жена, која повреденото срце ја натерало да изврши злосторство. Имаше доста емотивни моменти за двете, иако беше забавно – рекла Наташа.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here