Мишел Обама сподели фотографија од семејството – доби 5 милиони „лајкови“

0
121


На својот Инстаграм профил, некогашната прва дама на Америка Мишел Обама објави фотографија на која позираат со своите ќерки.

Таа објави семејна фотографија која за помалку од 12 часа доби пет милиони лајкови.

Станува збор за фотографија на која таа и нејзиниот сопруг, поранешниот претседател на Америка Барак Обама, позираат прегрнати со своите ќерки Мајло и Саша.

Причината поради која само една фотографија предизвика толку големо воодушевување во јавноста е тоа што четиричленото семејство ретко може да се види задно, особено откако Барак се отсели од Белата куќа, но и бидејќи девојките пораснаа и студираат далеку од семејниот дом.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here