Митко Јанчев во прв ред на „Прав пат“ на трибината на СДСМ во Кавадарци

0
276

На вечерашната трибина на СДСМ под мотото „На прав пат“ во Кавадарци присуствуваше градоначалникот на Општината Митко Јанчев.

Трибината се одржува во Домот на на културата „Иван Мазов Климе” во Кавадарци. На трибината зборуваат потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, членот на ЦО на СДСМ, Трајан Димковски и заменик премиер за економски прашања Кочо Анѓушев.

Спасовски го поздрави присуството на Јанчев и рече дека очекува дека неговиот пример ќе го следат многу граѓани на Кавадарци да се приклучат на караванот на „Вистински пат“.

ВО ЖИВО: Трибина #НаПравПат Кавадарци

ВО ЖИВО: Трибина #НаПравПатКавадарци

Gepostet von СДСМ – Социјалдемократски сојуз на Македонија am Mittwoch, 30. Oktober 2019

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here