Мекгрегор се пофали со исплатата за победата над Сероне

0
113


Ирскиот ММА борач Конор Мекгрегор на Instagram објави фотогалерија од последното дружење со Дејна Вајт при што му исплати бонус за победата над Доналд Сероне.

Мекгрегор за борбата против Сероне заработи 3 милиони долари, со 80 милиони долари од спонзорот и 50.000 долари за борбата таа вечер.

Ирецот е најатрактивниот и најпопуларен УФЦ борец и без сомнежи неговите борби носат најголема заработка. Бонусот од Вајт е само мал дел од заработката што ја оствари за првата борба по поразот од Хабиб во 2018 година.

https://kajgana.com/

Прашање е сега против кого ќе се бори Мекгрегор. Иако многумина посакуваат борба против Хабиб, можеби таа борба има најмалку шанси и можно е да го видиме против Мејведер или некој друг.

За потсетување, по само 40 секунди Мекгрегор стигна до победа против Доналд Сероне на UFC 246 настанот во Лас Вегас.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here