Мајката на српскиот рапер јавно го искритикува: Намали со пиењето, ти си јавна личност“

0
139


Популарниот пејач МС Стојан многу е поврзан со својата мајка Зорица која му е најголемата поддршка во животот по смртта на татко му на почетокот на оваа година.

Сепак колку и да го сака и поддржува, мајката на пејачот понекогаш и го критикува.

Имено пејачот додека бил на свадба на својот Инстаграм профил споделил фотографија и видео од атмосферата, а веднаш потоа следувало и хит коментарот од својата мајка.

-Маки има ли некоја девојка на свадбата? Намали со пиењето, немој да се опиеш. Ти си јавна личност, биди господин, напиша неговата мајка коментирајќи му на сторито на пејачот, а со тоа таа стана вистински хит.

https://press24.mk/

По ова тој на мајка му и порача дека пие вода, но потоа и дека пие вотка, но во умерени граници.

https://press24.mk/

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here