Маж и жена уапсени за поврзаност со „камионот на смртта“ најден во Есекс

0
176


Уште две лица се уапсени во врска со смртта на 39 лица пронајдени во приколка на камион во Есекс, југоисточна Англија, соопшти денеска британската полиција.

Во соопштението се посочува дека маж и жена (38) од Варингтон, северозападна Англија, се уапсени под сомнение за убиство и заговарање трговија со луѓе.

Возачот на камионот (25) сѐ уште е во притвор под сомнение за убиство.

Телата беа пронајдени во средата во приколката на камион-ладилник во индустриската зона во местото Грејс, на околу 40 километри источно од Лондон. Камионот и приколката со луѓето внатре, по сѐ изгледа, се движеле одделно пред да стигнат до индустриската зона.

http://kajgana.com/

Британските медиуми објавија дека жртвите биле кинески државјани, меѓутоа, кинеската амбасада во Велика Британија денеска соопшти дека полицијата сè уште ги проверува идентитетите на жртвите и дека нивната националност сè уште не е утврдена.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here