Лосос печен во рерна на четири начини

0
186


Лососот е одличен извор на протеини и треба да го вметнете во вашата редовна исхрана најмалку еднаш во неделата. Една порција лосос ќе ги задоволи вашите дневни потреби за витамините B12 и D, како и омега 3 киселини и антиоксиданси.

Оваа риба е идеален избор за брзо и лесно јадење, особено ако ја комбинирате со зеленчук. Tasty во ова видео претставува четири различни начини како да го зготвите лососот во рерна, завиткан во хартија за печење.

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here