Лампард: Никогаш нема да го водам Тотенхем, истото ќе го кажам и по 10 години

0
137


Тренерот на фудбалскиот клуб Челси, Френк Лампард, изјави дека никогаш не би сакал да биде тренер на градскиот ривал Тотенхем.

Со тоа, Лампард го „провоцира“ својот некогашен учител Жозе Мурињо, кој додека го водеше Челси пред четири години исто така тврдеше дека никогаш не би го презел Тотенхем, а пред неколку дена стана тренер на тој клуб.

– Никогаш нема да ме видите на клупата како тренер на Тотенхем. Истото ќе ви го кажам и по десет години, изјави Лампард, кој е и играчка легенда на „Сините“, а во минатото играше за Мурињо. 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here