Кучиња во акција | Кајгана

0
161


Италијанскиот фотограф Клаудио Пиколи има серијал фотографии именуван како „Кучиња во акција“, покажувајќи ги миленичињата како летаат во воздух, како да се суперхерои.

Процесот на фотографирање бара посветена подготовка, а за потребите на фотографиите тој патува низ целиот свет.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here