Кумановец загина кај клучката „Петровец“

0
160


Скопје, 9 ноември 2019 (МИА) – Кумановец загина откако вчера на автопатот Куманово – Велес на клучката „Петровец“ излетал од патот управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки.

Како што соопшти МВР, вчера во 14:30 часот, Д.Б. од Куманово, управувајќи патничко возило „опел корса“, со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот.

Д.Б. починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

Увид на местото извршиле Јавен обвинител и екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here