Кристијан Ниневски го фати светиот крст на централната манифестација за Водици во Скопје

0
89


Скопје, 19 јануари 2020 (МИА) – Дваесет и петгодишниот Кристијан Ниневски беше најсреќен меѓу верниците кои скокнаа во водите на Вардар по светиот крст на централната манифестација за големиот христијански празник Богојавление – Водици во центарот на Скопје и го извлече крстот од осветените води.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here