Кривична за гостиварец кој извршил обљуба врз малолетничка

0
98


Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Џ.Б.(52) од село Чајле, гостиварско, кој во 2018 година извршил обљуба врз 15-годишна малолетничка од гостиварско село.

Како што соопшти МВР, Џ.Б. бил лишен од слобода и му е одредена мерка притвор.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here