Кревет во скриена пештера каде едно ноќевање чини 180 евра

0
4


Пред 600 години оваа скриена пештера во близина на Седона во американската држава Аризона беше дом на Индијанци, а денес е достапна за истражување за сите заинтересирани кои се подготвени да платат за ова незаборавно искуство.

Пештерата се наоѓа на приватен имот среде пустината и близу до засолниште за волци. Точната локација ќе им биде дадена само на оние кои ќе го резервираат своето место преку онлајн платформата Airbnb по цена од околу 180 евра за една ноќ. Покрај пештерата, имате пристап и до просторија со бања. Направени се минимални модификации на живеење за да се зачува автентичноста на местото. Постои спална соба со кревети за вкупно четири лица. Забрането е носење чевли во внатрешноста на пештерата, како и слушање гласна музика.


Тука се живее во хармонија со природата и се јаде исклучиво вегетаријанска храна. Поради предизвикувачкиот терен, односно ненадејни подеми и падови во близина на пештерата, забрането е пиење алкохолни пијалоци. Од безбедносни причини е забрането да се пали оган на имотот, но и да се носат мали деца. Ова место е особено препорачливо да го посетите во текот на летото кога температурите во пештерата можат да бидат постудени отколку во останатата врела Аризона.

Кревет во скриена пештера каде едно ноќевање чини 180 евра

Кревет во скриена пештера каде едно ноќевање чини 180 евра

Кревет во скриена пештера каде едно ноќевање чини 180 евра

Кревет во скриена пештера каде едно ноќевање чини 180 евра

Кревет во скриена пештера каде едно ноќевање чини 180 евра

Прочитајте и за ова шармантно село во Англија со уредни и шармантни куќички, поплочени улици, па дури и фарма за магариња.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here