Кому треба да престанете да му испраќате пораки според хороскопскиот знак?

0
129


Некои личности, поради своите постапки, не го заслужуваат вашето внимание. Па затоа, време и вие да престанете да комуницирате со нив. Еве на кои личности треба да престанете да им испраќате пораки, според хороскопот.

Овен

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која ви ја троши енергијата, ве исцрпува, а со тоа ви предизвикува само повеќе стрес.


Бик

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која ве омаловажува, која ве озборува и која прави да се чувствувате лошо.

Близнаци

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која глуми дека ве поддржува и секогаш се обидува да ги омаловажи вашите достигнувања, преправајќи се дека е подобра од вас.

Рак

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која ви го скршила срцето, која докажала дека не може да ѝ се верува и која јасно ви ставила на знаење дека не е добра за вас.

Лав

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која создава драма каде и да оди, која секогаш се жали за тоа колку е нефер светот кон неа и која никогаш не е среќна со вас или самата со себе.

Девица

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која се грижи само за себе, која никогаш не верува во вашите чувства, која ве повредила многупати претходно.

Вага

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која ја искористува вашата љубезност, која ви се јавува секогаш кога ќе ѝ затреба нешто и која мисли дека ѝ должите.

Скорпија

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која исчезнува кога ви треба, која никогаш не ве поддржува и која се појавува само кога ситуацијата е погодна.

Стрелец

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која ги откажува плановите со вас, која ве лаже и ве наведува на погрешни нешта.

Јарец

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која прави да се чувствувате глупаво, грдо и небитно.

Водолија

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која никогаш не ви пишува, која не се вложува во вашата врска или пријателство, која прави да се чувствувате непожелно и несакано.

Риби

Треба да престанете да ѝ пишувате на личноста која ви љубомори, која се вознемирува поради вашата среќа и која никогаш не ги прославува вашите успеси, но ужива во вашите неуспеси.

Можеби сакате да прочитате и кои 4 хороскопски знаци најверојатно ќе стапат во брак во 2020 година.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here