Компир салата која оди одлично во комбинација со скара

0
69


Компир салатата честопати ја служиме во комбинација со скара, а овој поразличен рецепт е одличен за сите оние кои ја практикуваат палео диетата, но веруваме дека ќе им се допадне и на останатите.

Потребни состојки:

 • 8 големи компири
 • 4 јајца
 • 1 лажица сенф
 • 300 милилитри мајонез
 • 2 лажички сол
 • 250 г сечкан целер
 • 250 г сечкани маслинки

Начин на подготовка:

 1. Измијте ги и излупете ги компирите. Потоа насечкајте ги на коцки и сварете ги.
 2. Сварете ги јајцата, а потоа насечкајте ги.
 3. Во еден сад измешајте ги сенфот, мајонезот и солта. Потоа додадете ги во сварените компири заедно со целерот, маслинките и јајцата.
 4. Оставете да се олади во фрижидер, а потоа сервирајте.

Погледнете го и овој рецепт за вкусен куглоф со цреши.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here