Комбинации за секој ден од декември

0
135


За ладните зимски денови, тука се топлите џемпери коишто стоеја во плакарот и го чекаа својот период толку долго време што сега се подготвени да станат кралеви на вашиот стајлинг. Меки и удобни, елегантни, со дезени и со сложени плетки – џемперите задолжително треба да бидат присутни во вашата есенска и зимска гардероба.

Ако ги погледнете профилите на познатите блогерки на Инстаграм, ќе сфатите дека имате огромен избор на облека за да создадете совршен зимски стајлинг: кадифени крзнени палта, фармерки, класични панталони, кожени мини-здолништа, патики и чизми. Исто така, бројот на модни додатоци се зголемува во текот на зимата: капи, беретки, нараквици и шалови.


Крајот на декември е исполнет со забави, но не можете да носите свечена гардероба цел месец. Сега е вистинското време да изберете топли парчиња облека и да набавите нови ракавици од кашмир.

Во продолжение погледнете ги предлозите што ќе ви дадат инспирација како да ја комбинирате вашата облека.

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

Моден календар: Комбинации за секој ден од декември

За повеќе фотографии продолжете на следната страница…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here