Колку треба да бидете луди за да го изградите својот дом овде?

0
106


Куќи среде езеро, во изолирани шуми или на високи карпи – овие куќи се вистински оази на рајот за оние што сакаат да бидат сами и да уживаат во мирот и во убавината на природата. Овие фотографии се направени од Ерик Вард кој работи како учител, а фотографирањето е негово хоби. Во продолжение погледнете неколку куќи што тој ги овековечил со апаратот.

Погледнете ги 12-те најуникатни куќи во светот во кои ќе посакате да живеете.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here