Колку авокадо јаде Викторија Бекам во текот на денот?

0
151


Во интервју за медиумите, Викторија Бекам ги откри своите планови за козметичката линија „Викторија Бекам Бјути“ (Victoria Beckham Beauty) и изјави дека за здрава и сјајна кожа не треба да се користат само козметички производи, туку треба да се внесува и потребната количина здрави масти.

Мастите му овозможуваат на телото да ги апсорбира витамините од овошјето и од зеленчукот и да ја одржува кожата здрава и хидрирана.


Затоа Викторија Бекам јаде по три авокада на ден. Авокадото е одличен извор на добри масти, но исто така содржи и големо количество витамин Е којшто е неопходен за добар изглед на кожата. Витаминот Е е антиоксиданс кој ги штити клетките од надворешните влијанија што го зголемуваат ризикот од стареење на кожата.

Викторија им се довери на медиумите и изјави дека нејзината козметичка линија не ветува совршенство и помлад изглед веднаш бидејќи нејзиниот пристап е реален. Таа вели дека нема да ги лаже своите клиенти и дека жените треба да се сакаат себеси иако не се совршени.

Прочитајте ги и останатите причини зошто секој ден да јадете авокадо.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here