Кои ѕвезди заработуваат најмногу од Instagram постови?

0
168


Instagram „Листaтa на богатите 2019“ се заснова на тоа колку еден корисник може да наплати и заработи од една објава, како и на просечниот негов број ангажмани и бројот следачи на оваа друштвена мрежа.

На првото место е Кристијано Роналдо кој има повеќе од 187 милиони следачи на Instagram. Тој, од спонзорираните објави на Instagram, за година дена зaработува повеќе од 50 милиони долари.

http://kajgana.com/

На второто место е Меси, кој од рекламите заработува 24 милиони за година дена.

http://kajgana.com/

На третото место е Кендал Џенер која заработува 16 милиони долари. Бекам е на четврто место со заработка околу 11 милиони долари, а на петтото место е Селена Гомез која заработува околу 8 милиони долари.

http://kajgana.com/

Ким Кардашијан оваа година не е на листата затоа што таа, оваа година се концентрираше на промоција на нејзините производи, па помалку работеше со спонзорите.

Вака изгледа листата на најплатени ѕвезди на Instagram:

http://kajgana.com/





Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here