Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа

0
108


Информација за несреќата прв ја објави американскиот таблоид TMZ за потоа и Los Angeles Times да излезе со фотографија од местото на несреќата со дополнување дека сите патници и членови на екипажот ги загубиле животите во падот на хеликоптерот.

Поранешниот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс е меѓу загинатите во хеликоптерска несреќа во Калабасас, Калифорнија.

Најмалку пет други лица го загубија својот животи во несреќата, а преживеани нема.

Според очевидци, хеликоптерот се запалил откако паднал на земја. Медиумите тврдат дека неговата сопруга и децата не биле со него.

Брајант е едно од најголемите имиња во светската кошарка. Со тимот на Лос Анџелес Лејкерс, каде ја помина целата своја 20-годишна кариера, тој освои 5 титули и учествуваше на 18 „Ол-Стар“ натпревари.

Официјално се откажа од кошарката во 2016 година. Коби беше женет со Ванеса Брајант и заедно имаат четири ќерки, Наталија (17), Џијана (13), Бјанка (2016) и Капри, родена во јули 2019 година. Коби често објавуваше фотографии со ќерките, пред една недела објави фотографија од роденденот на Наталија, од прославата на нејзиниот 17 роденден.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here