Катастрофална поплава во Индонезија- најмалку 50 лица загинаа (ВИДЕО)

0
142
loading...

Најмалку 50 лица го загубија животот, а 59 се повредени во поплавите кои ја погодија индонезиската провинција Папуа, соопштија денеска локалните власти.

Силен ветар и поројни дождови ја зафатија вчера областа околу главниот град на провинцијата, Џајапура, предизвикувајќи големи поплави.

Најтешко погоден од поплавите е градот Сентани, каде спасувачките екипи трагаат по преживеани, но се стравува дека бројот на жртвите би можел да се зголеми.

10.000 војници ќе бидат распоредени во Скопје, снајперисти на секој чекор, доаѓа Владимир Путин…

loading...

loading...