Како од Холивуд: Песочна бура голташе градови во Австралија

0
105


Малце беа пожарите, па сега во Австралија пристигна и огромна песочна бура која на снимките делува како како од холивудските научно-фантастични филмови.

Сушниот период без воопшто влага во комбинација со силните ветрови направија огромна песочна бура која ги нападна централните западни делови од сојузната држава Нов Јужен Велс, а најмногу настрадаа градчињата Дабо и Паркс.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here