Како Милан му оддаде почит на верниот обожавател Коби Брајант?

0
98


Пред почетокот на мечот со Торино од четвртфиналето на Копа Италија, клубот Милан му оддаде почит на прерано загинатиот кошаркар Коби Брајант кој беше верен обожавател на „росонерите“.

„Легендите никогаш не умираат“, порача екипата од Сан Сиро.

 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here