Како изгледа семејството на фудбалскиот тренер Жозе Мурињо?

0
38
Како изгледа семејството на фудбалскиот тренер Жозе Мурињо?
loading...

[ad_1]

Тој е во брак со својата сакана Матилде речиси 3 децении, а се знаат уште како тинејџери од исто португалско соседство.

kako-izgleda-semejstvoto-na-fudbalskiot-trener-zhoze-murinjo-01.jpg

Жозе Мурињо (55) ја запознал својата сопруга Матилде уште кога биле тинејџери и растеле само неколку улици разделени во едно португалско место, стапиле во брак во 1989 година и заедно се оттогаш.

loading...

Тој се смета дека е еден од најдобрите фудбалерски тренери на светот, но и посветен семеен човек.

Во една пригода Мурињо, кој е татко на 2 деца, изјави: „Најважната работа во животот и е семејството и тоа да бидам добар татко“. Неговата ќерка има 22 години и се вика Матилде, исто како мајка ѝ, а синот Жозе Џуниор има 18 години.

Мурињо мина две години живеејќи во хотел, но сега се врати во семејниот дом во Лондон од 28 милиони евра, откако доби отказ од Манчестер Јунајтед.

Како изгледа семејството на Жозе Мурињо:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:[ad_2]

Source link

loading...