Испробајте ги овие 5 пози што се во тренд

0
122


Сексот е одлична работа, па ако постојано размислувате како да го задоволите партнерот, погледнете ги овие новини што треба да ги испробате колку што е можно поскоро. Можеби уште вечерва!

1. Двојна пенетрација

Ако мислевте дека аналниот секс останува во 2019 година, се лажевте. Луѓето стануваат сè посклони кон авантури, па во играта додаваат и вибратор.


Вибраторот создава возбуда кога ги стимулирате аналните мускули. Со него можете да користите лубриканти и партнерот може да го држи вибраторот за време на мисионерската позиција така што ќе доживеете двојна пенетрација.

2. Перница за секс

Ако сè уште немате, сега е време да купите. Иако предметот е одамна познат, дури неодамна почна да го добива вниманието што го заслужува. Оваа перница можете да ја користите за надополнување на кучешката поза. Со оваа перница ќе добиете подлабока пенетрација и повеќе ќе уживате во аналниот секс.

3. Каубојска поза

Оваа поза е многу популарна, а додавањето вибратор предизвикува нов и возбудлив пресврт.

Оваа поза е одлична затоа што жената може да ја контролира длабочината на пенетрацијата, а партнерот може да користи вибратор за понатамошно стимулирање на вашиот клиторис.

4. Свесна мастурбација

Ако имате вибратор или секс-играчка, поставете ги настрана. Одвојте малку време да истражите други ерогени зони и да откриете нови задоволства.

5. Заедничка мастурбација

Започнете со заемно внимание, допирајте се и гледајте се во очи со партнерот.

Прочитајте и како да ја победите срамежливоста за време на сексуалниот однос.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here