Искористете ги велигденските јајца – направете вкусен намаз

0
4


Лесно се подготвува и може да го јадете за појадок, за вечера или за ужина.

Потребни состојки:

  • 1/2 кромид
  • 2 јајца
  • 240 гр туна
  • 100 гр путер
  • малку сенф
  • сол, бибер, сок од лимон, ворчестер сос

Начин на подготовка:

Исечкајте го кромидот ситно. Изматете го путерот и изматете ги варените јајца и туната во блендер.


Во путерот измешајте ги исечканиот кромид, јајцата и туната. Додајте сенф, сол, бибер, сос и малку сок од лимон.

Измешајте сè добро и оставете да се излади.

Овој намаз е најдобро да се јаде со препечен леб.

Погледнете го овој лесен и брз рецепт за овошни мафини без брашно.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here