Интервју на ЕХФ со Стојанче Стоилов

0
116


Македонија повеќе не е на Европското првенство, но ЕХФ го објави интервјуто кое го направија со нашиот пикер додека националниот тим беше во Австрија.

Стоилов говори не само за годинашново ЕУРО, туку и за најдобрите спомени од репрезентативните настапи, како и за Вардар и Лигата на шампиони.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here